написи : сешто : RSS

Приказ на написи по хронолошки редослед.


Постира, Брач – Хрватска 2008

Штотуку се вратив од годишниот одмор, па еве неколку нафрлени мисли и една важна забелешка… View Larger Map Брач е супер туристичка дестинација, а Постира е совршено место за одмор. Цените се пристојни, храната позната и вкусна… Хрватскиот туризам е светлосни години пред македонскиот. Доколку некогаш имате потреба од автобуски превоз до Сплит, не купувајте […]

Да се знае!

Сосем случајно, на мојот омилен веб-сајт за тепање време. АТ Компјутери – Кичево нè проби! Патем, јас не сум тој Гоце… :D Врска до оригиналната страница

Темнината е хакер

Оглас

Продавам конфигурација: Матична плоча: Abit AN8 Fatal1ty Series Процесор: AMD Athlon 3200+ (Whinchester 939) RAM: Kingmax 2048MB PC-3200, DDR-400 SD-RAM (200MHz) Хард диск: Seagate Barracuda 7200.7 SATA 80GB (PDF) Графичка карта: EVGA GeForce 7600 GS 256MB Звучна карта: Creative SoundBlaster Live! 24-bit Оптички уред: NEC CD-RW/DVD-RW 16x Напојување: Cooler Master RS-430-PMSR/RS-430-PMSP 430W Покрај LAN картата […]

Паблишер во Време

Денес Паблишер беше „Веб-сајт на денот“ во дневниот весник Време. Интересно е кога некој го наоѓа за вредно тоа што го правите… Голема благодарност за оваа промоција.

Книг`о меме

Ме тагираше Стојанче. Правилата: земи било каква книга во непосредна близина отвори на 123 страница, ако има јасно прочитај ги првите 5 реченици кои почнуваат на страната следните три, после петте, вкуцај ги на блог наведи го насловот и авторот на делото тагни следни 5 блогери Петре М. Андреевски „Сите Лица На Смртта“ Нозете и […]

Ваучери

Веќе навистина ми досади да го правам муабетов ама имаше денес неколку ситници, па да поделам. Риверсофт дефинитивно не продава компјутери со ваучери легално… или барем не оние конфигурации за кои се доплаќа. А во моментов такви се сите, бидејќи нели нема конфигурација со монитор, за помалку од или еднакво на 12.300 денари. Што се […]