Да имав повеќе време, повеќе ќе напишев, но немам… па само на кратко. Мислам дека и ова е премногу, ама ајде…

Bei the Fish направиле нова песна со Каролина. Супер!

Извесен Danndy – denibozinovski направил видео клип што содржи сцени од повеќе филмови и реклами и се разбира, не е официјален видео спот за песната.

Решив да оставам коментар, за луѓето да знаат дека видеото меѓу другото содржи сцени од краткиот филмLady Dior“, па го напишав следново:

Во видеото се користени (или можеби реков содржани, Дени?) сцени од краткиот филм „Lady Dior“ со Marion Cotillard.

Глупаво е тоа да не се напомене.

Коментарот ми беше избришан по што ја добив следнава порака преку YouTube.

Hey :)
To:gocem

Momentot, scenite od Lady Dior – Grey London, stvarno tolku glupavo bese da ne se napomene? :)
Navistina, klasicnata auditorija, znae… i mnogu mnogu glupavo… :)
A zosto ednas ne se pogledni na nestoto kako celosen produkt?
Ili licno imas pridoneseno so John Galliano za inspiracijata za Lady Diro London, pa bas glupavo ti padna? :)
A drugite sceni, za niv znaes, ili konkretno famozniot kratok Lady Dior ti pretstavuvase problem?! :)

Па потоа оставив уште еден коментар, па и тој беше избришан:

Хах, ми го избриша коментарот! Браво Дени!

По што ми беше одговорено на страницата од видеото на YouTube:

being smart

И добив уште една порака преку YouTube:

2
To:gocem

http://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=187373124636506&id=21800612528

http://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=183380338366304&id=100000473647915

Se nadevam deka ne ti se “pravata” povredeni.
A da, stojam zad toa deka jas odreduvam sto ke stoi na videoto :)

И така јас ја добив мојата лекција! Дали имало потреба да реагирам одлучете сами.

Danndy се надевам дека барем за момент, ти го направив денот.

За крај еве еден коментар од danielamkd1:

E ova go vikam SVETSKO, ae NASHE! Sekoja chest i za pesnata i za videoto! Vakvi momenti me pravat gorda Makedonka. :)))